ایستگاه آموزش
ایستگاه آموزش
بهترین آموزشگاه طلا جواهرسازی

بهترین آموزشگاه طلا جواهرسازی در ایستگاه آموزش

از گذشته تا کنون جواهرات نقش ویژه ای به عنوان اکسسوری در زندگی ما داشته اند. در مصر باستان از جواهرات به عنوان نوعی آرایش حتی در صورت استفاده می‌کردند. اما جواهرات ما چه پیام بصری را منتقل می‌کنند؟ پاسخ این سوال را می‌توان در نوع طراحی و اصول طراحی که در جواهرات مد نظر قرار داده می شود، یافت. پس می‌توان گفت هر جواهر می‌تواند بیان گر نوع به خصوصی از احساسات و عواطف انسانی باشند.

بعضی افراد به دلیل سلیقه به خصوصی که دارند جواهرات خود را در طراحی مخصوص به خود سفارش می‌دهند. ساخت جواهرات این گونه است که گاهی با ضربات سخت، گاهی با استفاده از حرارت آتش، گاهی با خنکی آب و گاهی با به کار بردن چند اره، سنگ و فلز را به شکل تصورات و خلاقیت‌ ذهنی خود می‌توان فرم داد.

جواهرسازی در دسته هنرهای دکوراتیو، از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین رشته‌های صنعتی است. البته در گذشته جواهرات بیشتر از جنس عاج و سنگ بوده‌اند. خوش‌بختانه امروزه با گسترش تکنولوژی و ابزارآلات و تفاوت سلیقه‌ افراد، صنعت جواهرسازی با تحولات چشمگیری مواجه شده است.

اگر به این صنعت علاقه دارید و در مورد آن مشتاق هستید یا قصد راه‌اندازی یک کسب و کار پرسود را دارید می‌توانید آموزش‌های لازم را از طریق آموزشگاه‌ها و موسسات معتبر داخلی ببینید. شما تنها کافی است به صفحه «آگهی آموزش هنری» مراجعه فرمایید و بین بهترین آموزشگاه طلا جواهرسازی، مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید.

آموزش حرفه ای جواهرسازی

جواهر‌سازان با استفاده درست از تکنولوژی و ابزارآلات جواهرسازی و ظرافت ‌و زیبایی‌ فلزات مختلف می‌توانند دست به خلق جواهرات مختلفی بزنند. البته این امر به آموزش زیر نظر  اساتید حرفه‌ای‌ این رشته نیاز دارد. در کشور موسسات مختلفی جهت آموزش این هنر تاسیس شده است که خیلی از آن‌ها سابقه طولانی و البته درخشانی در این زمینه دارند و افراد بدون داشتن هیچ پیش نیازی از جواهرسازی و تنها تحت تاثیر علاقه یا درآمد مالی خود می‌توانند به راحتی اقدام به شرکت در دوره‌های جواهرسازی این موسسات کنند.

تعداد این موسسات در کشور بالا بوده و همین امر باعث می‌شود افراد در انتخاب بهترین آموزشگاه طلا جواهرسازی دچار سردرگمی شوند از این رو توصیه می‌شود به سایت ایستگاه آموزش مراجعه شود تا در میان لیست بهترین ها یک آموزشگاه که شرایط بهتری دارد را انتخاب کنند. زیرا تبلیغات معتبرترین موسسات آموزشی و فنی کشور در این سایت درج می‌شود. به یاد داشته باشید که برای شروع لازم نیست حتما بهترین باشید اما برای بهترین‌شدن ضروری است از جایی شروع کرد.

آموزشگاه-طلا-جواهرسازی

مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه معتبر جهت آموزش جواهرسازی

بی شک برای یادگیری باید به سراغ آموزشگاهی رفت که جزو بهترین آموزشگاه طلا جواهرسازی حساب شوند و برترین ویژگی ها را در جهت خدمت به هنرجویان ارائه می‌کند. چند نکته کاربردی درباره آموزشگاه‌های طراحی طلا جواهرات عبارت‌اند از:

 1. لازم است افراد در آموزشگاهی نام نویسی کنیدکه پس از اتمام دوره‌های خود، هنرجویان را تا رسیدن به درآمد از نظر دانش عملی بازار، تکنیک‌های فروش و… حمایت و پشتیبانی کند.
 2. آموزشگاهی باید انتخاب شود که در طراحی طلا و جواهرات از نرم افزار جهت آموزش استفاده می‌کنند نه از راه های دستی و دور از تکنولوژی‌های روز دنیا..
 3. اگر سطح هنرجویان پایین و به عبارتی مبتدی هستند، برای شرکت در این دوره‌ها نهایتا ۶ ماه زمان لازم دارند. در انتهای این دوره چند ماهه قادر خواهند بود به طور کامل و تا مرحله پیشرفته، آموزش‌های لازم در زمینه طراحی طلا جواهرات را به طور عملی پیاده کنند‌. آموزشگاه معتبر باید تا اجرای ایده‌های هنرجویان همراه آن‌ها باشد و با بیان نکات ریز اما با اهمیت، خلاقیت افراد در زمینه طراحی طلا جواهرات به خوبی پرورش داده شود.

تعادل سازی، یکی از مهم ترین اصول طلا جواهرسازی

تعادل سازی در طلا جواهرسازی به توزیع وزن‌های بصری عواملی از قبیل مواد، رنگ‌ها، بافت و فضا در طرح جواهرات مربوط می‌شود و مانند یک الاکلنگ یا اره برقی باید هر دو سوی یک خط قرینه وزن‌ها یکسان باشد. این گونه در نهایت یک طراحی هم تراز ایجاد می‌شود. به طور مثال اگر چندین عنصر در ابعاد کوچک در یک طرف گردنبند دارید، باید در طرف دیگر یک عنصر بزرگ تر داشته باشید تا گردنبند متعادل بماند.

اگر اشیاء بر اساس تمام جنبه‌های وزنی به طور کاملامساوی توزیع گردند در نهایت می‌توان گفت که طراحی جواهر به صورت متعادل صورت گرفته است. تعادل سازی می‌تواند متقارن (به طور یکنواخت) یا نا متقارن (به طور غیر یکنواخت) یا متعادل شعاعی (چیده شدن عناصر مختلف جواهر به دور یک نقطه مرکزی) صورت گیرد.

شرکت در دوره های یک آموزشگاه معتبر

توصیه می‌شود  از سایت ایستگاه آموزش بهترین آموزشگاه طلا جواهرسازی که در تهران و شهرهای بزرگ هستند را انتخاب کنید زیرا مدرک پایان دوره‌ معتبرتری به دانشجویان ارائه و همچنین از بهترین متدهای دنیا در آموزش فنون استفاده می‌کنند. البته بعضی از آموزشگاه‌ها فقط برای شهروندان ساکن تهران توصیه می‌شود زیرا کلاس‌های آموزش آن‌ها تنها به صورت حضوری است.

ما به شما توصیه می‌کنیم که اگر چه راه‌های مختلفی اعم از آموزش از طریق غیر حضوری به صورت مجازی و پکیج نیز ممکن است اما بیشتر به دنبال گذراندن دوره‌های حضوری باشید زیرا در این کلاس ها به دلیل حضور مدرس و اشراف کامل به کار هنرجویان می تواند مشکلات و ناتوانی‌های آن‌ها را به خوبی ببیند و در جهت رفع آن‌ها بکوشد.

عوامل دیگری که در انتخاب یک آموزشگاه طلاسازی معتبر دخالت دارند عبارت‌اند از:

 1. شهریه و هزینه مناسب دوره ها:
  اغلب گمان می‌شود که هر چه هزینه بالاتری پرداخت کنید آموزشگاه دارای کیفیت بهتری است که این موضوع به طور کلی صحیح نیست. افراد باید در آموزشگاهی ثبت نام کنند که هزینه کلاس‌ها متناسب با میزان امکانات و کیفیت آموزشگاه باشد. بهتر است در وهله اول هزینه دوره‌ها را ملاک قرار ندهید و بیشتر به دنبال کیفیت و استاندارهای لازم باشید.
 2. آموزش نرم افزاری:
  امروزه پیشرفت تکنولوژی موجب آسان شدن بسیاری از امور شده است. استفاده از نرم افزارهای مختلف در طراحی و ساخت طلاجواهر تا حد زیادی نتیجه کار را مطلوب‌تر کرده است. حتما از آموزش نرم افزارها در آموزشگاه مورد نظر خود مطمئن شوید.
 3. تجهیزات عالی:
  یکی از نقاط قوت یک آموزشگاه ایده‌آل نوع تجهیزات و میزان آن‌ها است که باید با تعداد هنرجویان هم خوانی داشته باشد.
 4. برگزاری دوره‌های مختلف و متناسب:
  یک آموزشگاه مختلف محدود به یک دوره نیست و افراد می‌توانند از مبتدی تا حرفه‌ای در آن آموزش ببینند. دقت داشته باشید که دوره‌ها باید با نیاز بازار در یک راستا باشد. این گونه افراد پس از پایان دوره خود می توانند وارد بازار کار شوند. سایت ایستگاه آموزش فضای مناسبی است برای افرادی که به دنبال موسساتی با ویژگی‌های برتر هستند. این سایت به دلیل بازدید بالا و البته همه روزه فضای مناسبی برای درج تبلیغات کسب و کارهای مختلف است.
 5. سابقه درخشان:
  قطعا آموزشگاه‌های که دارای سابقه درخشان و زمان تاسیس بیشتری هستند دارای اعتبار بالاتری نیز هستند. هنرجویان سابق یک آموزشگاه می‌توانند اطلاعات دقیقی از وضعیت آموزشگاه به شما بدهند.

چند نکته مهم برای ساخت طلا جواهرات

 • پنج ابزار اولیه برای ساخت جواهر شامل سیم چین، انبر دست سر گِرد، انبر سر کج، انیر سر تخت و ابزار فرم دهی را هر هنرجویی باید داشته باشد.
 • ساخت جواهرات منجوقی دارای اصول اولیه به خصوصی در طراحی است که لازم است پیش از ساخت جواهر با آن‌ها آشنا شوید. فراموش نکنید شناخت انواع مختلف منجوق‌ها و سایر مهره‌های قابل استفاده در طلا جواهرسازی ضروری است.
 • آموزش دیدن دوره‌های فلز کاری برای ساخت جواهرات که البته فرقی نمی‌کند که فلزات گران بها باشند یا کم بها.
 • استفاده از سیم برای ساخت جواهرات که البته با توجه به نوعجواهراتی که می‌خواهید بسازید، انواع مختلفی دارد.
 • ساخت جواهرات سفالی فلزی که بسیار محبوب هستند. برای این کار از شکل منحصر به فرد خاک رس پس از پخت که به فلز تبدیل می شود استفاده می‌کنند و با توجه به میزان حرارت مورد نیاز برای پختن خاک رس می‌توان از کوره، مشعل یا دیگ داغ استفاده کرد.

بازار کار دوره های طلا جواهرسازی

بازار کار این حرفه شگفت‌انگیز به شدت به قدرت خلاقیت هنرمندان آن بستگی دارد. امروزه با توجه به فشن و قدرت اکسسوری‌ها، تقاضایی که برای جواهرات و اکسسوری وجود دارد بسیار بالا بوده و می‌توان گفت که جواهر سازی بازار کار خوبی پیدا کرده است. این صنعت بسیار صنعت پر رقابتی بوده و برای موفقیت در آن علاوه بر ذوق، مهارت و خلاقیت به قدرت بازاریابی بالا نیز لازم می‌باشد.

چگونه بستری مناسب برای تبلیغات بیابید؟

چنانچه تبلیغات به شیوه‌های اصولی صورت گیرد می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد. فضایی که برای تبلیغات استفاده می‌کنید باید به قدر کافی مناسب باشد و کارایی لازم را جهت دیده شدن بیشتر تبلیغات شما داشته باشد. این گونه نه تنها نه موجب جذب افراد مختلف می‌شود بلکه هزینه‌ای که صورت گرفته به هدر نرفته است.

ایستگاه آموزش، سایت نیازمندی های آموزشی

سایت ایستگاه آموزش فضای مناسبی جهت تبلیغات و معرفی موسسات و نیازمندی‌های آموزشی است که این روزها با استقبال خوبی روبرو شده و افراد در تمامی رده‌های سنی از آن استفاده می‌کنند. برای دیدن لیستی از بهترین آموزشگاه ها و موسسات مختلف در زمینه‌های مختلف آموزشی می‌توانید از طریق لینک روبه‌رو به این ایستگاه آموزشی مراجعه کنید.  istgahamoozesh.com

ایستگاه-آموزش،-سایت-نیازمندی¬های-آموزشی-فنب-خذفه‌ایگ

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید