ایستگاه آموزش
ایستگاه آموزش
بهترین آموزشگاه خیاطی

بهترین آموزشگاه خیاطی در ایستگاه آموزش

با پیشرفت جوامع و دستیابی به دانش و ابزارهای مختلف پیشه‌ای به نام خیاطی توانست به طور گسترده رواج پیدا کرد. خیاطی این قدرت را داشت که علاوه بر پاسخ به نیاز انسان‌ها به پوشش، به یک هنر تبدیل شود. علایق بشر و خلاقیت او  به آن سمت و سو داد و موجب ترغیب تعداد بیشتری از افراد به این حرفه شد.

تاسیس بهترین آموزشگاه خیاطی می تواند اقدامی مهم در جهت ترویج و گسترش این شغل و درآمد زایی  باشد. امروزه به دلیل افزایش هزینه های زندگی، افراد در پی اشتغال و استفاده بهینه از زمان خود در جهت تامین هزینه های مالی خود هستند. همین موضوع موجب شده تا افراد متخصص این حوزه به فکر تاسیس آموزشگاه طراحی دوخت باشند. این هدف ضمن تربیت افراد خلاق و متخصص، می تواند موجب درآمدزایی بالایی برای موسسان این مجموعه شود. افراد می توانند با آموزش در یک آموزشگاه مناسب و یادگیری روش های مختلف دوخت لباس یک جایگاه اجتماعی مناسب برای خود ایجاد کنند و یا کارافرینی کرده و یک موسسه مناسب تاسیس کنند و وارد بازارکار شوند.

برای انتخاب بهترین آموزشگاه خیاطی باید به دنبال آموزشگاهی بود که تمامی معیارهای یک موسسه ایده‌آل را به خوبی رعایت کرده باشد. آموزشگاه مناسب علاوه بر تامین امکانات لازم برا یادگیری افراد و تشویق آن ها و همچنین اعطای مدرک معتبر برا ی ورود به بازار کار، پس از اتمام دوره های خیاطی هنرجویان را به حال خود رها نمی کند و هنرجویان در مواجه با مشکلات مختلف می توانند به آن ها مراجعه کنند.

ایستگاه آموزش یک فضای مناسب برای قیاس آموزشگاه های مختلف است. افراد می توانند برای تبلیغات موسسه آموزشی خود از این سایت بهره بگیرند به دلیل بازدید همه روزه افراد مختلف در سراسر کشور از این سایت آموزشی آگهی های درج شده در آن دارای بازخورد بالایی هستند. همچنین شما می‌توانید در صفحه<< آگهی آموزش خیاطی>>از بهترین آموزشگاه‌های خیاطی انتخاب کنید.

مهم ترین معیارهای بهترین آموزشگاه خیاطی:

 • مکان آموزشگاه خیاطی: برای تاسیس یک آموزشگاه خیاطی به یک مکان مناسب نیازمندید و می‌توانید با توجه به بودجه‌ خود هزینه‌ای را بابت خرید و رهن مکان آموزشگاه خیاطی در نظر بگیرید.
 • کیفیت و تجهیزات کلاس ها: نقش تجهیزات یک آموزشگاه در ترغیب افراد به نام نویسی در آن برای گذراندن دوره های خیاطی بسیار حائز اهمیت است.
 • مهارت اساتید کلاس ها: یکی از مهم ترین مسائل مربوط به دوره های آموزشی، اساتید و معلمان آن ها است. تجربه معلمان دوره های خیاطی در کنار اخلاق و منش خوب آن ها می تواند موجب جذب افراد به آموزشگاه شود.
 • قیمت کلاس ها و تناسب آن با امکاناتی که هنرجویان دریافت می کنند: قیمت کلاس ها برای افراد باید قابل تقسیط باشد و همچنین نسبت به امکاناتی که به هنرجویان آرائه می شود تناسب داشته باشد. هزینه‌ دوره ها با توجه به نوع دوره و میزان ساعات آموزشی آن ها متفاوت است.
 • تنوع مهارت ها و آموزش ها: ارائه مهارت های مختلف در یک آموزشگاه می تواند موجب ترغیب افراد به نام نویسی در آموزشگاه شود. آموزشگاه باید دارای دوره هایی در سطح مبتدی تا پیشرفته باشد تا افراد با توجه به میزان نیاز خود از دوره ها بهره‌مند شوند.
 • اعتبار مدرک ارائه شده و آموزشگاه: هنگام انتخاب یک آموزشگاه برای آموزش به این مسئله توجه کنید که مدرک ارائه شده توسط آموزشگاه دارای اعتبار کافی برای کسب وام، مهاجرت و…  باشد.
 • نظرات کاربران مختلف در فضای مجازی: امروزه آموزشگاه های مختلف برای تبلیغ کسب و کار خود نمونه های کار هنرجویان خود را در فضای مجازی به اشتراک می گذارند. این روش برای جذب افراد به نام نویسی در آموزشگاه بسیار کارآمد است. آموزشگاه های تهران برای یادگیری خیاطی، عمدتا قابل قیاس با آموزشگاه های دیگر نیستند. اگر قصد دارید خیاطی را  به صورت اصولی و حرفه ای یاد بگیرید. باید به دنبال بهترین آموزشگاه خیاطی باشید.

مهم-ترین-معیارهای-یک-آموزشگاه-خیاطی-مناسب

با توجه به استقبال افراد در کشور از هنر خیاطی، امروزه در سطح کشور آموزشگاه‌های خیاطی مختلفی دیده می‌شود. بسیار ی از این آموزشگاه ها را می توانید در ایستگاه آموزش ببینید. کلیه کلاس ها در آموزشگاه خیاطی تحت نظر سازمان فنی حرفه ای کشور انجام می گیرد و پس از پایان دوره های مختلف با انجام امتحان های نظری و عملی مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای برای هنرجویان صادر می شود. این مدرک دارای اعتبار بین المللی است و قابلیت ارائه در هر کشور را دارد.

دوره های مختلف آموزشگاه خیاطی:

 • نازک دوزی زنانه: این دوره جزء ضروری ترین دوره های آموزش خیاطی است که افراد در ابتدا باید آن را آموزش ببیند. در این دوره هنرجویان با تمامی آموزش های پایه از قبیل آشنایی با جنس پارچه های مختلف، کار با چرخ خیاطی و تعمیرات چرخ، انواع دکمه و جا دکمه، زیپ های مختلف و دیگر ابزارهای مورد استفاده در خیاطی به طور اصولی آشنا می شوند. الگوهای پایه برای بالاتنه مرد و زن، مدل های مختلف دامن، انواع شلوار، بلوز، برش کاری و… به هنرجویان آموزش داده می شود.
 • دوره مانتو دوزی: یکی از دوره هایی که در بین هنرجویان محبوبیت زیادی دارد این دوره می باشد. در واقع در این دوره آماده‌سازی الگو و دوخت انواع مانتوهای اداری، مجلسی و … آموزش داده می شود.
 • خیاطی آقایان: این دوره مجموعه ای از آموزش دوره نازک دوزی و ضخیم دوزی است که شامل الگوسازی، دوخت انواع لباس های اسپرت و مجلسی مردانه، دوخت انواع جیب و یقه به هنرجویان است.

دوره-های-مختلف-ارائه-شده-در-آموزشگاه-خیاطی

 • دوخت لباس کودک و نوجوان: در این دوره به هنرجویان دوخت انواع لباس نوزاد و کودک و نوجوان را آموزش می دهند. هنرجویان پس از اخذ مدرک این دوره، مهارت های لازم جهت ورود به بازارکار را دارند.
 • دوره دوخت لباس عروس: این دوره جز سخت‌ترین و پیچیده‌ترین دوره های خیاطی محسوب می شود. در آموزشگاه های خیاطی این دوره را به صورت مبتدی و حرفه ای به هنرجویان آموزش می دهند. در دوره دوخت لباس عروس، دوخت انواع لباس های مجلسی و ژورنالی با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا آموزش داده می شوند. در این دوره هنرجویان مهارت های لازم جهت دوخت انواع لباس عروس و لباس شب، انواع تورهای سر، دوخت ژیپون و همچنین جواهردوزی را یاد می گیرند.
 • و…

شرایط و مراحل تاسیس آموزشگاه خیاطی، طراحی و دوخت چیست؟

درصورتی ‌که افراد قصد تاسیس آموزشگاه خیاطی دارند باید با مراحل مختلف قانونی تاسیس یک آموزشگاه خیاطی آشنایی داشته باشند. و پس از طی  این مراحل می توانند یک کسب و کار موفق را شروع کنند. تمامی آموزشگاه های درج شده در ایستگاه آموزش چنین مراحلی را پشت سر گذرانده اند. شرایط تاسیس آموزشگاه خیاطی زنانه و مردانه یکی می باشد.

 1. تعیین بودجه‌ی مورد نیاز
  قبل از شروع هر کاری مخصوصا تاسیس یک مجموعه آموزشی باید بودجه‌ی مورد نیاز برای شروع کار را تخمین و تامین  کرد. البته تاسیس یک آموزشگاه خیاطی مستلزم هزینه‌ی زیادی نیست و بعد از گذر مدت کوتاهی شاهد بازگشت سرمایه خواهند بود. با این‌ وجود بهتر است افراد پیش از هر اقدامی هزینه‌های مربوط را برآورد کنند. آمادگی پیش از وقوع اتفاقات موجب عملکرد بهتر افراد می شود
 2. تکمیل پرونده جهت گرفتن مجوزهای لازم
  تاسیس آموزشگاه یا یک مرکز آموزشی یک روش درآمدزایی در کشور است. آموزشگاه خیاطی و دوخت می تواند یکی از بهترین گزینه های ایجاد شغل در کشور در شرایط فعلی باشد. تاسیس آموزشگاه خیاطی نیازمند اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای طی مراحل قانونی می باشد. انجام این کارها ممکن است کمی زبان بر باشد اما سخت نیست تنها باید با روال و مراحل آن آشنا باشید تا براحتی آن ها را پشت سر بگذارید. در ابتدای امر لازم است طرح درخواست تاسیس آموزشگاه خیاطی در هیئت نظارت مطرح شود و مدارک لازم را به آن ها تحویل دهند.

شرایط-و-مراحل-تاسیس-آموزشگاه-خیاطی

ایستگاه آموزش؛ اولین و معتبرترین سایت تخصصی نیازمندی‌های آموزشی

اگر چه یک مجموعه آموزشی ایده آل خود به خود توسط هنرجویان خود معروف و به دیگران توصیه می شود اما تبلیغات مؤثر یکی از بهترین روش ها برای جذب افراد و آگاهی از امکانات یک آموزشگاه مناسب است. چنانچه قصد دارید برای کسب و کار خود از یک مجموعه زبده که بازخورد بالایی دارد بهره ببرید می توانید از ایستگاه آموزش جهت درج آگهی خود کمک بگیرید این مجموعه آگهی های تبلیغاتی را به طور رایگان و با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد. برای اطلاع از لیست بهترین آموزشگاه های خیاطی می توانید به ایستگاه آموزش مراجعه کنید در ایستگاه آموزش تمامی اطلاعات مربوط به موسسات آموزشی به خوبی ذکر شده است. علاقه مندان می توانند برای اطلاع از موسسات مختلف آموزش خیاطی می توانید به ایستگاه آموزش istgahamoozesh.com/ad-tutoring مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید